AFYON ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİNİN GÜRES ZİYARETİ

Tavukçuluk sektörünün başlıca çevresel sorunlarından olan gübre problemi ile ilgili GÜRES GROUP’un aldığı önlemleri ve çalışmaları incelemek için Afyon Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekibi, GÜRES GROUP’un Manisa Saruhanlı’daki tesislerini gezmiştir. Heyete Manisa Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden yetkililer de katılmıştır.

Yapılan ziyarete Afyon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden; Afyon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayın H.Vahit Okumuşer, İl Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa Oruç, Afyon Çed İzin Denetim Şube Müdürü Sayın Birnur Karabay, Mühendis Sayın Teoman Kantarcı iştirak etmişlerdir. Ziyaret esnasında Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayın Mustafa Yılmaz ve İl Müdür Yardımcısı Sayın Sami Akça’lar da bulunmuştur. GÜRES’in kendi imalatı GFR’ler hakkında genel bilgi alınıp, gübrenin kümesten alınmasından nihai organik gübre elde edilmesine kadar oluşan proses hakkında bilgi edinilmiştir.

Yapılan yatırımlar ve bilgi sahibi personelin çalışmaları ile tesisin kokusuz ve sineksiz durumunun sağlanmış olması ve çevreye olan duyarlılık heyet tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Türkiye’de tavukçuluk sektöründeki diğer işletmelere örnek teşkil edecek olan GÜRES GROUP çalışmaları ilgiyle izlenmiştir. Ziyaret sonucunda heyet yetkilileri, gözlemledikleri özverili çalışma ve hassasiyetten dolayı şirket yetkililerine teşekkür etmişlerdir.